bydlení
- Reklama -magazín

Dostaňte se do formy: Tyto bylinkové čaje vašemu ZNAMENÍ prospějí!

spot_img

Každé znamení zvěrokruhu je jiné a to, co možná ulahodí vaší polovičce nemusí být pro vás to pravé ořechové. Jste-li milovník čajů, podívejte se s námi, které bylinky prospějí vašemu zdraví.

Beran 21.03. – 20.04.

Přímí a energičtí berani překypují dávkou pořádného temperamentu. Jejich neutišující oheň v srdci se ovšem odráží v problémech se spánkem a někdy i psychickou únavou.

Uklidněte se proto čajem z meduňky, která vás zbaví napětí a dokonce i bolesti hlavy. Kopřivový čaj vás naopak povzbudí a zároveň detoxikuje, pročistí ledviny a organizmus.

Do čajových sáčků si můžete nasypat jeden nebo i více druhů bylinek. zdroj: Lea Lejla Marušicová
Do čajových sáčků si můžete nasypat jeden nebo i více druhů bylinek.

Býk 21.04. – 21.05.

Houževnatí, vytrvalí, ale i melancholičtí býci jsou pevní ve svých názorech a přesvědčeních. Čas od času je mohou potrápit problémy s trávením, ale is horními dýchacími cestami, hlasivkami a mandlemi.
Nejvhodnější bylinkou pro vás je šalvěj a douška materina. Šalvěj pozitivně ovlivňuje trávení a má protizánětlivé účinky – uvařte si z ní čaj nebo ji použijte při vaření masa. Douška vám pomůže vyřešit problém s dýchacími cestami, pročistí plíce a průdušky.

Lipový čaj

Blíženci 22.05. – 21.06.

Jste všímaví, bystří, a to co se děje ve vašem okolí nikdy neunikne vaší pozornosti. Společnost si užíváte plnými doušky, málokdy se cítíte osaměle a vždy se umíte přizpůsobit náročným situacím. Tato vaše hyperaktivita však nepůsobí pozitivně na vaše nervy a máte problém vypnout. Častokrát vás však dokážou potrápit i problémy s průduškami a dýcháním.
Pro uklidnění nervů si připravte čaj z kozlíku lékařského, který má mírné sedativní účinky. Zlepší kvalitu vašeho spánku, eliminuje stres. V malých množstvích vás povzbudí, ve větších zase uklidní. Pokud nemůžete usnout, neváhejte a připravte si kozlíkový čaj.

Čaj z kozlíku pomáhá i při křečích.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora