bydlení
- Reklama -magazín

Chraňte podlahu pod krbem či krbovými kamny – pořiďte si skleněnou nebo plechovou podložku

spot_img

Při nakládání do krbu či krbových kamen není neobvyklé, že vypadne žhavý uhlík na podlahu, kterou žárem poškodí. Pokud se vám to někdy stalo, moc dobře víte, o čem mluvíme. Pokud jste měli to štěstí a uhlík z krbu doposud nevypadnul, nepokoušejte nadále náhodu a pořiďte si před krb či pod krbová kamna nehořlavou podložku ze skla nebo z plechu. Poradíme, jakou vybrat.

Možnosti výběru nehořlavého povrchu

V internetovém obchodě kamnáři.cz se setkáte s bohatým výběrem podložek z kaleného skla nebo plechu.

Pokud vás spíše láká skleněný nehořlavý povrch, který podlahu dobře ochrání a může být i designovým prvkem obývacího či jiného pokoje, vyberte jej jak před krb, tak i pod krbová kamna. Všechna skla jsou vyráběna s nášlapnou fazetou tak, abyste o jejich konce nezavaďovali. Aby se sklo po podlaze neklouzalo, je možné připevnit jej lepícím těsněním proti prachu nebo protiskluzovými podložkami, které taktéž zabrání nechtěnému posunu.

Sklo před krb můžete vybrat buď z rozměrů, které jsou skladem, anebo si můžete nechat vyhotovit sklo na zakázku na základě vámi zvolených rozměrů. Zboží bude nejpozději do tří dnů od vaší objednávky.

V případě, že před sklem upřednostňujete plechovou podložku, vyberete si stejně dobře. Plech pod kamna je taktéž dostupný v několika velikostech v oblých, obdélníkových nebo zkosených tvarech.

Proč byste si podložku měli pořídit

Nehořlavá podložka nejen že ochrání vaši podlahu před zničením, také díky ní budete splňovat normu, která nařizuje umístění nehořlavé podložky nejméně 300 mm před přikládacími a popelníkovými dvířky a dále 100 mm ze všech dalších stran.

Prodejce se v oboru pohybuje již druhou generaci a je ochoten poradit se vším, s čím si nebudete vědět rady. Je si totiž vědom důležitosti spokojeného zákazníka.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora