bydlení
- Reklama -magazín

Poodhalte svět mýtů a legend spojených s acháty

spot_img

V dobách, kdy si lidé ještě neuměli prostřednictvím moderních postupů vysvětlit příliš smysluplně vznik světa a jeho řád, vytvářeli si četné legendy, které jim uspořádání poměrů kolem nich pomáhaly pochopit. Nelze se tak příliš divit i tomu, že i o drahých kamenech se mnoho takových příběhů traduje.

Například jedna z těchto skazek vypráví o lidech, kteří měli být v horké poušti před mučivou žízní zachráněni jednoduše tak, že jim do úst byl vložen achát.

Další mýty přisuzují achátům magickou moc ohledně lásky. Milencům prý pomáhaly tyto kameny uchovávat jejich city a také je chránily před nevěrou. Přímo odrůda, jíž se říká achát stromečkový, může zcela symbolicky zase napomoci tomu, kdo touží po opravdu bohaté úrodě. Samotnému člověku však přímo tento achát pomůže také, neboť umožňuje nahlédnout hluboko do vlastního nitra.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo třeba citáty o lásce.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora