bydlení
- Reklama -magazín

Jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti

spot_img

Pokoj jedna, děti dvě… Rovnice, se kterou se musí popasovat nejedna rodina. Ale! My víme, jak problém vyřešit iv panelákovém bytě tak, aby byli spokojeni všichni.

I malý prostor může být praktický. Bude však nezbytné naučit se s ním pracovat. Dětský pokoj nemusí mít velikost jednopokojového bytu, aby se v něm vaše ratolesti cítili příjemně. Důraz je třeba klást na praktickou a designovou stránku, protože děti vnímají v první řadě vizuálně. Apropo, víte, že malé pokoje, jsou-li správně zařízené, jsou hotovým požehnáním pro spánek? Podle jistého průzkumu si totiž v malých prostorách odpočineme kvalitněji než ve velkých místnostech.

Řešení designérky

Mgr. Henrieta Uhlárová
interiérová designérka, www.henrietadesign.sk
V závislosti na rozloze a tvaru dětského pokoje, jakož i na počtu a umístění oken, věku a samozřejmě potřeb dětí je snad nejvhodnější variantou optické předělení prostoru na dvě zóny. Každé dítě si tu svoji část může upravit a vyzdobit podle vlastních představ. Postavení klasické příčky považuji za zbytečně velký stavební zásah, který navíc ubere z prostoru. Při hloubce 35 či 40 cm získáte také moře úložného prostoru na knihy, školní pomůcky či oblečení. Při úvahách o tom, kde v místnosti takovou oboustrannou skříň nebo policový systém umístit ao jak dlouhý nábytek by mělo jít, hodně záleží na dispozici konkrétního pokoje. Nejlepší bude, pokud si pokoj
is jejími rozměry nakreslíte na papír a spolu s dětmi pouvažujete nad řešením. Myslete však na to, že psací stůl by měl mít přísun denního světla, jakož i na to, abyste postavenou stěnou zcela nezatemnili jednu z částí.

Jak si pomoci hravě a levně

Modern designed baby room with colorful decorations

1 Více prostoru
Aby se maximalizovala podlahová plocha, postavte postel ke zdi nebo do rohu. Navíc při usínání nabudou děti útulnější dojem.

2 Nábytek
Ideální je hladký vestavný nábytek v odstínu světlého dřeva nebo v bílé barvě.

3 Zrcadla
U starších dětí se nebraňte ani zrcadlu – navodí iluzi větší místnosti. Umístěte jej tak, aby odráželo světlo z okna.

4 Věkový rozdíl
Přihlížejte k potřebám dětí i jejich věkovému rozdílu. Chodí mladší dítě spát o 2 až 3 hodiny dříve než starší sourozenec? Umístěte tedy postel mladšího dítěte co nejdál od dveří a pracovního stolu staršího dítěte.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora