bydlení
- Reklama -magazín

Trendy interiér v zimě

spot_img

Do chladných dnů nás designéři vyzbrojili sytými barvami, mixem kontrastů, hřejivostí a útulností – v duchu spokojeného domova.

Útulnost

Při jejím „míchání“ je inspirací stále aktuální dánský hygge. Ve volném překladu jej lze chápat jako pohodu a radost z přítomného okamžiku, schopnost vychutnávat si každodenní maličkosti, jako jsou například dobrá kniha, šálek kávy, teplé ponožky, pár svíček či příjemná hudba. Vším, co ve vás vyvolává teplo domova, se obklopte ve svém útulném koutku. Jistě se takový u vás doma najde, ať už v obýváku, u krbu nebo u okna s výhledem do zahrady, nebo třeba jen v posteli. V kurzu jsou obří pleteniny a nadčasové přírodní odstíny. Čistý XXL minimalismus.

Imaginace

Tato sezóna se nese ve znamení prapodivných spojení, na jaké by si troufl jen málokdo. Naštěstí nám designéři otevírají oči a ukazují cesty – neobvyklé, plné bizarností. Míchají textury a materiály, a tak vytvářejí hloubku a kontrast. Designéři Madam Stoltz se neštítí použít zlaté či mosazné kovové doplňky společně s ratanem či jutou. Tak dokážou na pozadí jednoduchosti, jakou poskytuje jen nepřeplněný prostor a hojnost denního světla, spolu krásně vyniknout i dva zdánlivě nesourodé prvky a vytvořit téměř bohémský interiér plný imaginace.


Tajemno

Ke slovu se dostávají palety tmavých barev. Barevně sytá stěna (v místnosti stačí jedna lilková, tmavě zelená, tmavě modrá nebo černá) je výborným pozadím pro vytvoření elegantního a luxusního interiéru v případě, že k ní doladíte lesklé doplňky – v kurzu je momentálně mosaz a zlato. Naopak přidáním přírodních materiálů, jako je například ratanový či dřevěný nábytek, zase vytvoříte zcela odlišný, ale také velmi příjemný a tak trochu i dramatický interiér. V obou případech prostor získá tajemný nádech.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora